ZUS a zawieszenie działalności spółki z o.o.

Zawieszenie działalności to rozwiązanie, które może być korzystne dla niektórych spółek z o.o.. Zakłada czasowe wstrzymanie prowadzenia działalności przy jednoczesnym zwolnieniu z obowiązku opłacania składek ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego. Spółka, która zawiesiła swoją działalność, nie musi również składać deklaracji podatkowych VAT, które dotyczą okresu zawieszenia.

Przed zawieszeniem działalności, należy złożyć odpowiedni wniosek do KRS. Przy tej okazji wypełnia się wymagane formularze, które następnie są automatycznie przesyłane do ZUS.

Co ważne, podmiot gospodarczy, który zawiesza swoją działalność nie może zatrudniać pracowników w oparciu o przepisy Kodeksu Pracy. Jeśli ZUS stwierdzi, że przedsiębiorstwo nie wyrejestrowało swoich pracowników z ubezpieczeń, to podjęte zostaną kroki mające na celu wyjaśnienie, czy rzeczywiście doszło do zawieszenia działalności.

Przedsiębiorcy, którzy są zmuszeni przerwać działalność na pewien czas, zastanawiają się często, jakie kroki powinni podjąć w tej sytuacji. Nic dziwnego, że często szukają informacji takich jak “ZUS a zawieszenie działalności spółki z o.o.” w internecie. Inną możliwością jest podjęcie współpracy z kancelarią podatkową, która pomaga przedsiębiorcom w zawieszeniu działalności.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe