Zmiany w procedurze rejestracji spółek S24

Szykują się zmiany w procedurze rejestracji spółek S24, które mogą znacznie wydłużyć czas rejestracji spółki za pośrednictwem Internetu. O jakich zmianach mowa? W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje o tych zmianach.

W planach jest, aby od czerwca bieżącego roku rejestr przedsiębiorców funkcjonował z elektronicznym obiegiem dokumentów. Komunikacja między sądem, a stronami ma się odbywać drogą elektroniczną. Akta rejestrowe mają być prowadzone w formie elektronicznej. Od października 2017 r. zniesiony ma być obowiązek publikowania wpisów do KRS w MSiG. Z kolei w 2018 r. pełne dane o podmiotach z KRS mają być dostępne przez Internet.

Kolejną zmianą jest zobowiązanie przedsiębiorców do posługiwania się kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem e-PUAP podczas zawiązania spółki. Założenie tego podpisu jest kosztowne, więc warto dokonać rejestracji spółki już teraz. My oferujemy swoją pomoc w przeprowadzeniu procesu założenia spółki. Dopełnimy wszystkich formalności. Zapraszamy!