Założenie sp z o.o. 2019

Przyszli przedsiębiorcy muszą określić jaką formę spółki chcą wybrać jako podstawę prowadzonej przez nich działalności. Mają do wyboru spółki osobowe oraz kapitałowe. Ogromną przewagą spółek kapitałowych nad osobowymi jest to, że wspólnicy nie ponoszą osobistej odpowiedzialności za zobowiązania podmiotu. To chroni ich prywatny majątek.

Najczęściej wybieraną formą spółki jest spółka z o.o. należąca do grona spółek kapitałowych. Może zostać utworzona przez jedną lub więcej osób.

Jak przeprowadzić proces założenie sp z o.o. 2019?

Na początku wspólnicy spółki muszą opracować sposób prowadzenia podmiotu oraz sporządzić umowę, w której te postanowienia się znajdą. Dokument ten będzie później regulował funkcjonowanie podmiotu na rynku. Umowa może zostać sporządzona pisemnie w formie aktu notarialnego lub podczas rejestracji zdalnej w formie gotowego wzorca umowy.

Dokument ten musi zostać podpisany przez każdego wspólnika.

W momencie podpisania umowy spółki powstaje spółka z o.o. w organizacji. Zarząd ma 6 miesięcy na dokonanie zgłoszenia w KRS. Po wpisie w KRS podmiot posiada wszystkie cechy działającego podmiotu na rynku.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe