Zadania komplementariusza w sp. z o.o. komandytowej

Jak zapewne wiesz, każda spółka składa się ze wspólników, którzy są za nią odpowiedzialni i zarządzają wszystkimi sprawami, które jej dotyczą. Tak samo jest w spółce komandytowej, gdzie wspólnicy podzieleni są na dwie grupy – komplementariuszy i komandytariuszy.

W ostatnim czasie w świecie przedsiębiorców, zrobiło się głośno na temat nowej formy działalności, która powstała po połączeniu spółki z o.o. ze spółką komandytową, a więc spółka z o.o. komandytowa. Zadania komplementariusza w sp. z o.o. komandytowej pełni spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, które polegają na zarządzaniu sp. komandytową oraz reprezentowaniu jej wobec kontrahentów i pozostałych wspólników. Prócz tego to właśnie ten wspólnik odpowiada za zobowiązania bez ograniczeń. Spółka z o.o. nie jest tworzona z myślą o wypracowaniu zysku, lecz o uproszczeniu wielu procedur i umożliwieniu zmniejszenia opodatkowania.

Zadania komplementariusza sp. z o.o. wynikają głównie z sporządzonej umowy spółki. To właśnie jej zapisy określają podział zysku pomiędzy poszczególnych komandytariuszy oraz komplementariusza, a więc spółkę z o.o..

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe