Zgłoszenie spółki do KRS

Za pewne większość z Was spotkała się kiedykolwiek z podmiotem gospodarczym, który w nazwie posiadał sformowanie „w organizacji”. Niewielu jest jednak tych, którzy wiedzą co ono oznacza i w jakich sytuacjach się go stosuje.

W momencie podpisania umowy spółki z o.o. powstaje tak zwana spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji. Staje się ona podmiotem tymczasowym, który posiada zdolność do czynności prawnych, co w praktyce oznacza, że może w sposób czynny brać udział w obrocie gospodarczym a także występować na przykład przed sądami czy urzędami. Może ona również posiadać numer NIP, REGON czy konto bankowe. Status ten traci dopiero wtedy gdy nastąpi zgłoszenie spółki do krs na co udziałowcy mają aż 6 miesięcy od chwili zawarcia umowy. Jeśli jednak zaniechają oni tego obowiązku to wszystkie wniesione wkłady i wierzytelności osób trzecich będą musiały zostać zwrócone, a w przypadku gdy jednostka nie będzie posiadać odpowiedniej ilości funduszy, wszczęte zostanie postępowanie likwidacyjne.

Zgłoszenie spółki do KRS odgrywa kluczową rolę w procesie jej zakładania. Bez wywiązania się z tego obowiązku niemożliwe jest prowadzenie działalności gospodarczej.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe