Wynagrodzenia bez składki zdrowotnej

Właściciele spółek z ograniczoną odpowiedzialnością szukają rozwiązań umożliwiających wypłatę wynagrodzenia bez obowiązku opłacania wkładki zdrowotnej. Czy jest to możliwe? W jaki sposób ominąć przepisy związane z Nowym Ładem?

Zgodnie z założeniami Polskiego Ładu składkę zdrowotną należy odliczyć od wynagrodzenia brutto. Dodatkowo przepisy zabraniają odliczenia składki od podatku. Od stycznia 2022 roku wynagrodzenie członków zarządu zostaną pomniejszone o 9 procent.

Czy jest możliwość wypłaty wynagrodzenia bez składki zdrowotnej? W jaki sposób ominąć przepisy związane z założeniami Nowego Polskiego Ładu?

Przedsiębiorcy powinni bliżej przyjrzeć się art. 176 kodeksu spółek handlowych. Może on znaleźć zastosowanie w przypadku wspólników, którzy podejmą działania w celu zmiany zapisów umowy spółki zobowiązujących wspólników do powtarzających się świadczeń niepieniężnych. Za tę czynność przysługuje wspólnikom wynagrodzenie.

Istotnie należy zaznaczyć, że próbując dokonać wypłaty wynagrodzenia bez składki zdrowotnej należy kierować się obowiązującymi przepisami prawa. Nasze biuro oferuje kompleksową pomoc w zakresie aktualizacji danych umowy spółki oraz dokonanie odpowiednich zapisów.

Zapraszamy zainteresowanych do kontaktu z naszym biurem.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe
Zamów rozmowę, aby otrzymać informację na temat aktualnej promocji na usługę założenia spółki z o.o.
This is default text for notification bar