Nowy ład spółka z oo składka zdrowotna

Wielu właścicieli spółek z ograniczoną odpowiedzialnością szuka rozwiązań pozwalających na ograniczenie kosztów wynikających z dodatkowego obciążenia podatkowego. Nowy ład spółka z oo składka zdrowotna – na co warto zwrócić uwagę, aby ominąć konieczność opłacania składki zdrowotnej?

Od nowego roku członkowie zarządu z powołania zobowiązani będą do opłacania składki zdrowotnej na poziomie 9%. Istotnie należy zaznaczyć. Ze składka liczona będzie od wynagrodzenia brutto – brak możliwości odliczenia jej od podatku. Dodatkowo spółka musi zgłosić członków zarządu do ZUS. Zmiana najbardziej dotknie małe oraz średnie firmy, w których zarząd funkcjonuje na zasadzie powołania.

Jak ominąć składki ZUS w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością? Jak uniknąć dodatkowego obciążenia? Warto przyjrzeć się bliżej art. 176 kodeksu spółek handlowych.
Przepis dotyczy wspólników (mowa o sytuacji, w której funkcję członków zarządu pełnią wspólnicy). Istnieje możliwość zobowiązania wspólnika do powtarzających się świadczeń niepieniężnych, za które przysługuje wynagrodzenie.

Nasze biuro oferuje pomoc w zakresie:
– aktualizacji zapisów umowy spółki
– rejestracji spółki oraz opracowaniu odpowiednich zapisów

Zapraszamy do kontaktu.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe