Wnioski do KRS z podpisem kwalifikowanym

Przedsiębiorcy prowadzący spółkę mają obowiązek aktualizowania jej danych w Krajowym Rejestrze Sądowym. Zgodnie z nowymi przepisami obowiązującymi od 1 marca 2020 roku wnioski do KRS z podpisem kwalifikowanym mogą być składane tylko i wyłącznie drogą elektroniczną.

Ówcześnie przedsiębiorcy chcący dokonać aktualizacji danych w KRS, musieli wypełniać wiele papierowych wniosków i formularzy, a także dołączać do nich odpowiednie załączniki.

Elektroniczne wnioski do KRS z podpisem kwalifikowanym są sporym ułatwieniem dla przedsiębiorców, ponieważ dzięki tej metodzie nie popełniają oni tak wielu błędów, jak zdarzało się to w przypadku papierowych formularzy. Dodatkową zaletą składania wniosków elektronicznie jest możliwość szybszego rozpatrzenia ich przez sąd.

Składanie wniosków przez Internet polega na wypełnianiu formularzy zgodnie ze wskazówkami, dlatego ciężko o pomyłkę. Należy jednak pamiętać, że przyjmowane są tylko i wyłącznie wnioski do KRS z podpisem kwalifikowanym, który służy poświadczeniu tożsamości przedsiębiorcy.

Dzięki podpisem elektronicznym przedsiębiorcy mają możliwość załatwiania wielu spraw przez Internet, w co wlicza się także składanie wniosków o uaktualnienie danych spółki w KRS.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe