W jaki sposób zawiesza się działalność spółki?

Jako firma świadcząca porady gospodarcze bardzo często spotykamy się z pytaniami o to w jaki sposób zawiesza się działalność spółki.

Zawieszenie spółki to idealne rozwiązanie w przypadku osób, które chcą na jakiś czas zaprzestać prowadzenia działalności, jednak nie chcą likwidować swojej firmy. Zawieszenia spółki prawa handlowego można dokonać na okres od 30 dni do 24 miesięcy, pod warunkiem że nie zatrudnia żadnych pracowników na podstawie umowy o pracę. Podczas zawieszenia przedsiębiorcy nie muszą opłacać składek do ZUS, a także sporządzać i składać deklaracji podatkowych. Ponadto mogą korzystać z licznych ulg podatkowych i innych udogodnień finansowych.

Działalność spółki zawiesza się w KRS. W tym celu należy złożyć wniosek KRS-Z62 we właściwym pod względem siedziby sądzie gospodarczym. Co ważne, po upływie okresu zawieszenia na tym samym formularzu należy zgłosić jej wznowienie. Niedopełnienie tej formalności wiąże się z karą grzywny, a nawet wykreśleniem spółki z rejestru przedsiębiorców

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe
Zamów rozmowę, aby otrzymać informację na temat aktualnej promocji na usługę założenia spółki z o.o.
This is default text for notification bar