Spółka z o.o. w likwiadacji

Funkcjonowanie spółki z o.o. oparte jest na przepisach Kodeksu Spółek Handlowych, tam też zawarte są informacje dotyczące likwidacji spółki. Likwidacja działalności spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nie jest prostym zadaniem. Ważne jest to, iż spółka z o.o. w likwidacji musi działać pod nazwą z oznaczeniem “w likwidacji”.

Likwidacja spółki z o.o. powinna rozpoczynać się podjęciem uchwały przez wspólników spółki o zakończeniu prowadzenia działalności. W uchwale podaje się informacje na temat likwidatora bądź likwidatorów, którymi zazwyczaj zostają członkowie zarządu spółki. Uchwałę dołącza się do wniosku o zmianę danych, który składany jest w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Koszty jakie ponoszą przedsiębiorcy podczas likwidacji spółki z o.o. dotyczą opłaty notarialnej, opłaty za zmianę wpisu w KRS oraz ogłoszenia w MSiG.

Podział majątku spółki może zostać przeprowadzony dopiero po upływie 6 miesięcy od chwili ogłoszenia rozpoczęcia likwidacji spółki oraz wezwaniu wierzycieli do zgłaszania wierzytelności.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe