Zawieszenie spółki pomoc

Każda spółka prawa handlowego może zawiesić swoją działalność na okres od 30 dni do 24 miesięcy. W tym celu należy we właściwym sądzie gospodarczym złożyć wniosek KRS-Z62. Podczas zawieszenia firmy przedsiębiorca nie może wykonywać działalności, która przynosiłaby mu bieżący przychód. Ma jednak prawo do działalności, która jest niezbędna do zachowania lub zabezpieczenia źródła jego przychodów. Ponadto jest uprawniony do zbywania swoich środków trwałych i wyposażenia oraz otrzymywania należności z tytułu działalności prowadzonej przed zawieszeniem.

W trakcie zawieszenia działalności przedsiębiorca nie musi opłacać składek na rzecz ubezpieczeń społecznych, sporządzać deklaracji podatkowych oraz składać ich w wymaganych urzędach. Ponadto może korzystać z wielu ulg podatkowych oraz przywilejów finansowych.

Nasza firma oferuje zawieszenie spółki pomoc. Pomagamy dopełnić wszelkie formalności związane z zawieszeniem i wznowieniem działalności spółek. Serdecznie zapraszamy do kontaktu podczas którego przedstawimy szczegóły naszej oferty.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe