Uproszczone formy rachunkowości

Rzetelnie prowadzone uproszczone formy rachunkowości są podstawą rozliczenia podatku dochodowego z prowadzonej działalności gospodarczej. Rodzaj ewidencji uwarunkowany jest formą opodatkowania. Podmioty gospodarcze opodatkowane według skali podatkowej lub podatkiem liniowym zobowiązane są do prowadzenia księgi przychodów i rozchodów, natomiast opodatkowanie ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych nakłada na podmioty obowiązek prowadzenia ewidencji przychodów (ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych).

Dla kogo przeznaczone są te uproszczone formy rachunkowości?
W praktyce księga przychodów i rozchodów przeznaczona jest dla osób fizycznych, spółek cywilnych osób fizycznych, spółek jawnych osób fizycznych, spółek partnerskich oraz spółdzielni socjalnych, których przychody ze sprzedaży towarów, produktów i operacji finansowych za poprzedni rok obrotowy nie przekroczyły 1 200 000 euro.

Opodatkowanie w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych jest możliwe dla przedsiębiorców, którzy w roku poprzedzającym rok podatkowy uzyskali z prowadzonej działalności gospodarczej przychody nie większe niż 150 000 euro.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe
Zamów rozmowę, aby otrzymać informację na temat aktualnej promocji na usługę założenia spółki z o.o.
This is default text for notification bar