Księgowość dla spółek cywilnych

Rachunkowość w spółkach można prowadzić na dwa sposoby – w formie pełnej lub w formie uproszczonej. W wielu firmach obowiązuje prowadzenie pełnej księgowości w formie ksiąg rachunkowych. Do tego typu spółek należą spółki z o.o. czy komandytowe. W niewielu formach dopuszcza się prowadzenie uproszczonej księgowości. Do tego grona uprzywilejowanych spółek zalicza się między innymi spółki cywilne.

Księgowość dla spółek cywilnych prowadzi się najczęściej w formie uproszczonej. Powodem tego jest nie tylko dopuszczalność tej formy, lecz także prowadzenie głównie małych firm jako spółek cywilnych. Jednak każda spółka cywilna, która przekroczy limit prowadzenia ksiąg rachunkowych zobowiązana jest do prowadzenia księgi rachunkowej. Są to na ogół znacznie rzadkie przypadki, by spółki cywilne prowadziły pełną księgowość.

Księgowość dla spółek cywilnych musi być zawsze prowadzona profesjonalnie i dokładnie, nawet w uproszczonej formie. Dlatego wszystkich zakładającym spółki cywilne i prowadzącym takie firmy polecamy usługi naszego biura rachunkowego.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe