Uproszczone formy księgowości

Księgowość uproszczona to forma ewidencji przeznaczona dla podmiotów, których przychody ze sprzedaży towarów i produktów za poprzedni rok obrotowy nie przekroczyły 2 milionów euro. Do form małej księgowości zalicza się kartę podatkową, ryczałt ewidencjonowany oraz podatkową księgę przychodów i rozchodów.

Głównymi zaletami tej formy są małe koszty związane z prowadzeniem ewidencji oraz możliwość prowadzenia systemu z wykorzystaniem specjalnego programu księgowego lub zlecenie zadania biuru rachunkowemu, które korzysta z aplikacji online.

Dla początkujących przedsiębiorców sposób rozliczania działalności stanowi duży problem, ponieważ nie zawsze właściciel firmy ma świadomość z jakiej opcji może skorzystać oraz na czym polega działanie i obowiązki związane z wybraną formą ewidencji finansów w jednostce gospodarczej.

Uproszczone formy księgowości dają możliwość zastosowania prostych rozwiązań w zakresie rejestrowania i gromadzenia informacji finansowych – większe przedsiębiorstwa, które przeprowadzają dużą ilość skomplikowanych operacji gospodarczych nie będą korzystać z małej księgowości, ponieważ nie przekaże ona dokładnego obrazu stanu majątku.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe
Zamów rozmowę, aby otrzymać informację na temat aktualnej promocji na usługę założenia spółki z o.o.
This is default text for notification bar