Rozliczanie PIT 2016

Wraz z nowym rokiem nadszedł czas na rozliczanie PIT 2016. Wszystkie osoby fizyczne oraz przedsiębiorstwa, nie będące osobami prawnymi zobowiązane są wypełnić deklarację PIT do końca kwietnia 2016 roku. W deklaracji należy ująć cały otrzymany w 2015 roku dochód, ustalony na podstawie przychodów i kosztów ich uzyskania. Nie można zapomnieć także o skorzystaniu z przysługujących ulg podatkowych oraz możliwości odliczeń. Ustalone zobowiązanie to nie wszystko.

Gdy rozliczaniem podatku zajmują się osoby nie specjalizujące się z księgowości czy podatkach, łatwo jest popełnić nawet podstawowe błędy. Szczególnie trzeba uważać na dobór właściwego formularza deklaracji oraz na sporządzenie wymaganych załączników, które np. uprawniają do uzyskania ulgi. Sam właściwy formularz to nie wszystko. Niezmiernie ważne jest nie popełnienie błędów w wyliczeniach. Na osoby samodzielnie sporządzające deklarację rozliczeniową czekają również niebezpieczeństwa związane z zmianami w przepisach. Także na tą kwestię trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Pomoc specjalistów w sporządzaniu deklaracji podatkowych jest na ogół nieunikniona. Dlatego wszystkich potrzebujących wsparcia w tym zakresie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, kontaktując się z naszymi ekspertami.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe
Zamów rozmowę, aby otrzymać informację na temat aktualnej promocji na usługę założenia spółki z o.o.
This is default text for notification bar