Sporządzanie deklaracji podatkowej cit 2015 rok

Sporządzanie deklaracji podatkowej CIT 2015 rok należy do obowiązków każdej spółki z o.o. oraz spółki akcyjnej. Te formy prawne przedsiębiorstw należą do grupy jednostek posiadających osobowość prawną. Jednostki takie zobowiązane są do rozliczania się z podatku dochodowego na podstawie formularzy CIT.

Spółki z o.o. oraz spółki akcyjne na sporządzanie deklaracji podatkowej CIT 2015 rok mają czas do końca marca 2016 roku. W tym czasie w przedsiębiorstwach należy ustalić osiągnięte w poprzednim roku przychody oraz koszty, kwalifikujące się do kosztów uzyskania przychodów. To na ich podstawie odbywać się będzie sporządzanie deklaracji podatkowej CIT 2015.

Ustalony dochód w przypadku osób prawnych będzie ustalany za pomocą stawki 19%. To jedna z podstawowych informacji, jakie trzeba znać zajmując się sporządzanie deklaracji podatkowej. Jednak nie tylko wiedza o sposobie ustalania należnego podatku jest potrzebna do poprawnego sporządzenia deklaracji. Niezwykle ważna jest dobra znajomość aktualnych przepisów prawnych. Niestety wiele osób poprzez to nie jest w stanie sobie poradzić z rozliczeniem podatku. Osoby te mogą znaleźć pomoc u naszych ekspertów podatkowych. Zapraszamy do kontaktu z nimi.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe