Prosta spółka akcyjna jak założyć

Innowacyjne produkty i usługi będą mogły być na szeroką skalę wprowadzane do Polski, gdy strat-upy będą miały więcej możliwości dotyczących prowadzenia działalności. Stanie się to już w 2021 roku, kiedy to do życia wprowadzona zostanie prosta spółka akcyjna, dostosowane do działalności start-upów.

Prosta spółka akcyjna jak założyć nowy rodzaj działalności warto wiedzieć. Twórcy prostej spółki akcyjnej przewidzieli zarówno rejestrację tradycyjną, jak i elektroniczną dla P.S.A. Przedsiębiorca może zatem wybrać jak zarejestrować prostą spółkę akcyjną.

Rejestracja spółki online polega na sporządzeniu umowy spółki, powołaniu organów P.S.A., złożeniu elektronicznego wniosku rejestracyjnego (podpisanego elektronicznym podpisem przez każdego wspólnika) oraz pokryciu kapitału akcyjnego w wysokości 1 zł.

WAŻNE! Prostej spółki akcyjnej nie można założyć online, jeśli wkłady na pokrycie kapitału będą miały formę niepieniężną.

Zakładając spółkę u notariusza, pokrycie kapitału może być w postaci aportów. Proces tradycyjnej rejestracji odbywa się w kancelarii notarialnej.

Prosta spółka akcyjna jak założyć oferta

Oferujemy pomoc w przeprowadzeniu procedury rejestracji prostej spółki akcyjnej – S24 oraz PRS. Zapraszamy zainteresowanych do kontaktu.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe
Zamów rozmowę, aby otrzymać informację na temat aktualnej promocji na usługę założenia spółki z o.o.
This is default text for notification bar