Niższy CIT

Od stycznia bieżącego roku obowiązuje niższy CIT. Prezydent podpisał ustawę, która obniżyła stawkę podatku dochodowego od osób prawnych z 19% do 15% dla małych podatników. W planach było także obniżenie PIT, ale Senat nie zgodził się na wprowadzenie tej zmiany.

Niższy CIT dotyczy podatników, których przychód ze sprzedaży w ciągu roku nie przekracza 1 200 000 euro oraz osób dopiero rozpoczynających prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Celem zmian jest pomoc przedsiębiorcom w pozyskaniu odpowiedniego kapitału, który umożliwi rozwój prowadzonej firmy. Rząd liczy także na dodatkowe wpływy do budżetu. Mimo tego, że stawka podatku się zmniejszyła, to w planach jest, aby dochody wzrosły nawet o 277 mln zł, dzięki przewidzianym mechanizmom uszczelniającym.

Jeżeli niższy CIT zachęcił Państwa do założenia własnej działalności gospodarczej to zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią. Oferujemy kompleksową pomoc w zarejestrowaniu spółki. Sporządzimy wszystkie dokumenty, przygotujemy umowę, dopełnimy formalności we właściwych instytucjach. Zapraszamy do współpracy.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe
Zamów rozmowę, aby otrzymać informację na temat aktualnej promocji na usługę założenia spółki z o.o.
This is default text for notification bar