Obniżenie wysokości podatku CIT

Obniżenie wysokości podatku CIT dla określonej grupy z 19 % do 15 % zakłada nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2017 roku. Rząd chce, aby wprowadzone zmiany pomogły przedsiębiorcom w prowadzeniu firmy. Zmiany mają przyczynić się do przyspieszenia tempa rozwoju gospodarczego Polski oraz stworzenia sprzyjających warunków do zwiększenia przedsiębiorczości Polaków.

Dla kogo obniżenie wysokości podatku CIT? Z preferencyjnej stawki podatku dochodowego mogą korzystać podmioty, których przychód ze sprzedaży w ciągu roku nie przekracza 1 200 000 euro. Dodatkowo z nowej stawki mogą korzystać osoby, które dopiero wchodzą na rynek ze swoją firmą. Ustawa zakłada, że 15-procentową stawką podatku CIT nie zostaną objęte podatkowe grupy kapitałowe. W planach jest, aby mimo tego, że stawka została obniżona, to wpływy się zwiększyły dzięki mechanizmom uszczelniającym. Czy tak się stanie przekonamy z pewnością za kilka lat, ponieważ są to prognozy długookresowe.

My zachęcamy Państwa do zakładania spółek na preferencyjnych zasadach. Jeżeli procedura rejestracyjna jest dla Państwa zbyt skomplikowana lub pełna biurokracji, pomożemy założyć firmę w kilka dni. Oferujemy kompleksową pomoc w zakresie zakładania spółek.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe