Mniejsza stawka CIT

Z początkiem tego roku weszła w życie nowa ustawa, która zobowiązuje określoną grupę przedsiębiorców do opodatkowania na nowych zasadach. Od stycznia obowiązuje mniejsza stawka CIT. Kto może skorzystać z nowych przepisów prawnych?

Nowelizacja podatkowa obowiązuje małych podatków, których roczne przychody ze sprzedaży nie przekraczają 1 200 000 euro rocznie oraz osoby wchodzące na rynek ze swoją firmą. Ustawa obniża stawkę podatku dochodowego od osób prawnych z 19 proc. do 15 proc. Szczególnie na nowych przepisach skorzystają podatnicy, którzy mają trudność z pozyskaniem kapitału na inwestycje. Efektem wdrożonej zmiany ma być przyspieszenie tempa rozwoju gospodarczego naszego kraju oraz stworzenie odpowiednich warunków do zwiększenia przedsiębiorczości.

Mniejsza stawka CIT zachęciła Państwa do otworzenia własnego biznesu? Pomożemy zarejestrować spółkę! Oferujemy kompleksową pomoc dla osób, które wejść na rynek ze swoimi usługami/produktami. Zachęcamy do rejestracji spółek szczególnie teraz, gdy koszty prowadzenia firmy będą znacznie mniejsze. Zapraszamy do kontaktu.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe