Epodpis przy rejestracji spółki

Coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się na zakładanie firmy przez Internet. Jest to rozwiązanie niezwykle korzystne ponieważ ogranicza formalności, minimalizuje koszty i czas rejestracji. Zakładanie spółki za pośrednictwem ministerialnego systemu zwalnia z konieczności sporządzania umowy spółki w formie aktu notarialnego oraz daje możliwość aktualizowania danych spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym przez Internet.

Do założenia działalności wystarczy znajomość procedury, wiedza na temat funkcjonowania spółek. Do tej pory wystarczył również epodpis przy rejestracji spółki. Niestety szykują się zmiany w przepisach i zaostrzenie wymogów dotyczących weryfikacji użytkowników. Już niebawem przedsiębiorcy zostaną zobligowani do tego, aby epodpis przy rejestracji spółki składany na umowie i formularzu przybrał formę kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub profilu ePUAP. Rozwiązanie to wyeliminuje możliwość nieuprawnionego posługiwania się cudzymi danymi do zawiązania spółki, obliguje jednak przedsiębiorców do dopełniania większej liczby formalności.

Dokładny termin wprowadzenia zmian nie jest jeszcze znany, warto więc założyć spółkę nim zapowiadane zmiany zostaną wcielone.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe
Zamów rozmowę, aby otrzymać informację na temat aktualnej promocji na usługę założenia spółki z o.o.
This is default text for notification bar