E-podpis

Do założenia spółki jawnej, komandytowej lub spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wystarczy aktualnie zwykły e-podpis. Przedsiębiorca, który chce zarejestrować firmę w systemie ministerialnym nie musi dopełniać żadnych dodatkowych formalności oprócz założenia konta, wypełnienia i podpisania wzorca umowy i przygotowanych formularzy. Niestety już niebawem szykują się pewne zmiany w procedurze i zaostrzenie przepisów związanych z e-podpisem niezbędnym do pomyślnego przeprowadzenia rejestracji.

Wkrótce przedsiębiorcy zostaną zobligowani do posiadania profilu ePUAP lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Zaostrzenie przepisów wydaje się być słuszne, z uwagi na zdarzające się sytuacje nieuprawnionego wykorzystywania danych osób trzecich do zawiązania spółki, jednak łączą się one z ograniczeniem dostępu dla obcokrajowców do systemu i zwiększeniem formalności.

Wszystkich, którzy chcieliby zdążyć zarejestrować firmę jeszcze na niezmienionych przepisach zachęcamy do podjęcia rejestracji jeszcze w tym miesiącu.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe
Zamów rozmowę, aby otrzymać informację na temat aktualnej promocji na usługę założenia spółki z o.o.
This is default text for notification bar