Księgowość dla spółek akcyjnych

Spółka akcyjna jest spółką kapitałową działającą w oparciu o przepisy zawarte w Kodeksie Spółek Handlowych. W KSH zawarte są przepisy dotyczące funkcjonowania tego typu spółki oraz te określające formę księgowości.

Księgowość dla spółek akcyjnych musi być prowadzona w formie ksiąg rachunkowych, dlatego podmioty te zmuszone są najczęściej do zatrudniania samodzielnych księgowych bądź do podjęcia współpracy z biurem rachunkowym. Warto wiedzieć, iż pełną księgowość mogą prowadzić jedynie osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje.

Pełna księgowość to rozbudowany i skomplikowany system ewidencji każdego zdarzenia gospodarczego mającego miejsce w przedsiębiorstwie, dzięki czemu przedsiębiorcy mają jasny obraz na sytuację finansową firmy.

Nasze biuro oferuje księgowość dla spółek akcyjnych oraz dla innych podmiotów. Cechuje nas rzetelność i profesjonalizm. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu pełnej i uproszczonej księgowości. Serdecznie zapraszamy do współpracy przedsiębiorców z całej Polski!

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe