Koszt księgowości spółki z oo

Od czego uzależniony jest koszt księgowości dla spółki z oo? Czy prowadzenie księgowości dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością musi wiązać się z wysokimi kosztami obsługi?

Prowadząc spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością należy pamiętać o tym, że ta forma prawna obliguje do stosowania ściśle określonych i restrykcyjnych zasad w zakresie księgowości. Porównując księgowość JDG do spółki z o.o. musimy pamiętać, że w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością właściciele firm często decydują się na pomoc specjalistów biura rachunkowego.

Pełna księgowość spółki z o.o.

W przypadku spółki z o.o. obowiązek pełnej księgowości nie jest uzależniony od limitu przychodów – niezależnie od ich wysokości spółka musi prowadzić księgi rachunkowe.
Pełne księgi handlowe obligują do ewidencji każdego zdarzenia gospodarczego mającego miejsce w przedsiębiorstwie. Na księgi rachunkowe składają się następujące elementy:
– dziennik
– księga główna
– księgi pomocnicze
– zestawienie obrotów i sald kont księgi głównej i sald kont ksiąg pomocniczych
– wykaz składników aktywów i pasywów

Sprawozdanie finansowe spółki z o.o.

Warto również zaznaczyć, że pełna księgowość obowiązuje do przygotowania i złożenia w KRS sprawozdania finansowego przedstawiającego sytuację finansową jednostki. Sprawozdanie finansowe składa się z rachunku zysków i strat, bilansu oraz informacji dodatkowej. Obecnie sprawozdanie finansowe składa się wyłącznie w formie elektronicznej.

Koszt księgowości spółki z oo

Ile kosztuje prowadzenie pełnej księgowości?

Od czego zależy koszt pełnej księgowości?

Cena obsługi księgowej w naszej Kancelarii najczęściej dostosowywana jest do firmy klienta. Do czynników mających wpływ na cene zaliczamy:
– wielkość firmy
– ilość dokumentów w ciągu miesiąca
– zakres usług

Oferta prowadzenia pełnej księgowości

Nasza Kancelaria oferuje kompleksową pomoc w zakresie prowadzenia pełnej księgowości spółki. W imieniu klienta prowadzimy pełną ewidencje księgową opartą o najwyższe standardy rachunkowości.
Zapraszamy do kontaktu – odpowiemy na pytania i przedstawimy ofertę usług.

▸▸▸ Przejdź do oferty PDF – prowadzenie księgowości spółki z o.o.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe