Jak zmienić adres działalności na wirtualne biuro

Jednym z najbardziej pozytywnych aspektów e-biura jest możliwość zrezygnowania z wynajmu powierzchni biurowej na rzecz wirtualnego adresu. Ze względu na wysokie ceny oraz ograniczenia budżetowe, które zazwyczaj nie pozwalają na wybór atrakcyjnej lokalizacji, warto zastanowić się czy i dla nas nie jest to najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli dojdziemy do wniosku, że warto podjąć taki krok, musimy dowiedzieć się jak zmienić adres działalności na wirtualne biuro.

Jest to procedura, która składa się z kilku etapów. W pierwszej kolejności wymaganym jest aby złożyć odpowiednie zawiadomienie w Rejestrze Przedsiębiorców i odpowiednie wnioski do KRS. Płatnicy VAT zobowiązani są do złożenia deklaracji aktualizującej zmiany w Urzędzie Skarbowym. Następnie muszą oni powiadomić swoich kontrahentów aby mieli prawidłowy adres do korespondencji i aby wypełniali faktury w odpowiedni sposób. Ostatnim obowiązkiem jest zmiana danych w banku.

Jeśli znajdziemy firmę z której usług będziemy chcieli skorzystać, jej pracownicy z pewnością wyjaśnią nam i poinstruują nas jak zmienić adres działalności na wirtualne biuro. Jeżeli są Państwo zainteresowani wprowadzeniem takiej innowacji do swojej firmy, zapraszam do kontaktowania się z nami.