Ile kosztuje rejestracja sp. z o.o. komandytowej?

Spółka z o.o. komandytowa jest bardzo wygodną, czyli co za tym idzie, popularną spółką. Ma wiele zalet, których przykładem może być optymalizacja podatkowa. No tak, skoro jest to bardzo korzystna forma działalności to nasuwa się pytanie „ile kosztuje rejestracja sp. z o.o. komandytowej?”. Faktem jest, że jest ona bardzo znana na rynku spółek.

Odpowiadając na powyższe pytanie musimy przedstawić wady, do których z pewnością musimy zaliczyć podwójne koszty rejestracji (2x 600 zł). Dlaczego musimy płacić dwa razy? Wiąże się to z koniecznością zarejestrowania spółki z o.o. a później spółki komandytowej z udziałem właśnie tej spółki z o.o. Kolejnym wydatkiem związanym z prowadzeniem tej formy działalności jest obowiązek prowadzenia osobnych księgowości obydwu spółek. Dodajmy do tego opłaty notarialne, związane ze zmianami w KRS oraz jeśli komandytariuszem jest osoba fizyczna,to konieczność odprowadzania przez nią składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne.

Wiesz już ile kosztuje rejestracja sp. z o.o. komandytowej, więc mam nadzieję, że to nie zniechęca Cię do wybrania właśnie tej formy. Musisz pamiętać, że jeśli Twoja firma osiągnie odpowiednie obroty, a z pewnością tak będzie, a także przy odpowiednim podziale zysków te wszystkie wyżej wymienione koszty zostaną zrekompensowane przez korzyści płynące z optymalizacji podatkowej. Weź pod uwagę wady, ale połóż nacisk na zaletach spółki z o.o. komandytowej.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe