Opodatkowanie spółki z o.o. komandytowej

Spółkę z o.o. Komandytową z pewnością możemy zaliczyć do tych bardziej komfortowych form prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Znamy już wiele zalet tej spółki, ale moim zdaniem, najważniejszą jest forma opodatkowania, która zachęca nie jednego przedsiębiorcę.

Opodatkowanie spółki z oo komandytowej z pewnością kusi wiele osób chcących założyć własną firmę. Możliwe, że to jest właśnie powód wyboru właśnie tej spółki. Bardzo dobrze. Co jest w tym opodatkowaniu takiego wyjątkowego? Na pewno to, że spółka komandytowa jako spółka osobowa, nie jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych. Opodatkowaniu spółki z oo komandytowej podlegają wyłącznie dochody wspólników osiągnięte z zysku spółki.

Podsumowując myślę, że jest to szczególnie atrakcyjna forma prowadzenia działalności pod każdym względem, a na pewno podatkowym. Wybór tej właśnie spółki nie będzie złą decyzją. Jednak ona należy tylko i wyłącznie do Ciebie. Zastanów się dobrze i podejmij wyzwanie, a na pewno nie pożałujesz.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe