• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówZawieszenie działalności spółki z o.o.

Zawieszenie działalności spółki z o.o. to rozwiązanie idealne dla tych przedsiębiorców, którzy chwilowo chcą zaprzestać działań biznesowych. Najczęściej podejmują oni decyzję o zawieszeniu spółki z prywatnych pobudek, z uwagi na złą sytuację na rynku lub chwilowe problemy finansowe.

Przepisy dotyczące możliwości zawieszenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zawarte są w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej. Czytamy w nich, że firma o tej formie prawnej może zostać zawieszona na okres od 1 do 24 miesięcy i rozpoczyna się dniem wskazanym we wniosku o zawieszenie. Warto jednak wiedzieć, że zawieszony może zostać wyłącznie taki podmiot, który nie zatrudnia żadnego pracownika.

W okresie zawieszenia istnieje obowiązek regulowania zobowiązań spółki, które powstały przed zawieszeniem działalności. Podczas trwania zawieszenia działalności spółki z o.o. przedsiębiorca ma przerwę w opłacaniu składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz składaniu deklaracji i wpłacaniu zaliczek na podatek.

W okresie zawieszenia działalności przedsiębiorca może wykonywać czynności niezbędne do zachowania źródła przychodu oraz może zbywać środki trwałe i wyposażenie spółki, natomiast jego obowiązkiem jest regulowanie zobowiązań i uczestnictwo w postępowaniach sądowych lub administracyjnych.

Pomoc w zawieszeniu spółki z o.o.

Procedurę zawieszenia spółki należy przeprowadzić za pośrednictwem PRS. W pierwszej kolejności konieczne jest powzięcie odpowiedniej uchwały, a następnie złożenie odpowiedniego wniosku.
Jeśli potrzebują Państwo pomocy, nasza kancelaria może w Państwa imieniu dokonać wszelkich formalności.


▸▸▸Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą rejestracji spółki z o.o. w formie PDF
Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00


📝Formularz wyceny rejestracji spółkiWażna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.