Jak dokonać opłaty skarbowej za zmiany do KRS?

Jak dokonać opłaty skarbowej za zmiany do KRS? Czy każdy musi dokonać opłaty? Ile wynosi opłata skarbowa za zmianę danych w KRS?

Jakie zmiany zgłaszać w KRS i jak dokonać opłaty skarbowej za zmiany do KRS?

Jeśli planują Państwo dokonać zmian w prowadzonej spółce, należy pamiętać o tym, iż niezwykle ważne jest ich zgłoszenie w Krajowym Rejestrze Sądowym. Niestety nie każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę z tego, iż często nawet niewielkie i błahe zmiany wiążą się z koniecznością ich zgłoszenia w odpowiedni sposób. Owych zmian można dokonywać również w sposób elektroniczny, do czego wystarczy posiadać Profil Zaufany w celu weryfikacji. Zmiany te mogą dotyczyć m.in. :
– informacji o spółce oraz wspólnikach,
– informacji o organie reprezentacyjnym lub prokurentach,
– informacji o przedmiocie prowadzonej działalności,
– informacja o ewentualnym zawieszeniu/likwidacji/rozwiązaniu itd.,
– informacja o podziale lub przekształceniu spółki.

Kiedy już wniosek zostanie uzupełniony, a następnie sprawdzony pod względem merytorycznym, a więc w zakresie poprawności danych, kolejnym krokiem będzie podpisanie oraz opłacenie składanego wniosku. Podpisanie wniosku przebiega poprzez wykorzystanie kwalifikowanego podpisu elektronicznego, profilu zaufanego lub podpisu osobistego. Wniosek już podpisany, nie może zostać poddany kolejnej edycji. Następnie strona prowadzi nas do panelu, który umożliwia opłacenie wniosku. Po wykonaniu tych poleceń, wniosek będzie już gotowy do złożenia.

UWAGA!

Należy pamiętać o tym, iż po dokonaniu każdej zmiany, która wymaga zgłoszenia, przedsiębiorca ma 7 dni, aby wywiązać się z tego obowiązku.


Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą, która obejmuje pomoc przy dokonywaniu oraz zgłaszaniu zmian w prowadzonej przez Klienta działalności.

Oferty w formie PDF:
▸▸▸Aktualizacja danych w KRS
▸▸▸Kwalifikowany podpis elektroniczny

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe