• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

KancelariaZarządzanie spółką komandytową

Spółka komandytowa jest formą spółki osobowej, która zakładana jest przez wspólników w celu prowadzenia działalności gospodarczej pod własną firmą. Zarządzanie spółką komandytową jest dużo prostsze niż w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, która wymaga wyłonienia organów zarządzających.

Sprawy spółki komandytowej oraz je reprezentacja leżą w kompetencjach komplementariusza. Dodatkowo komplementariusz jako wspólnik aktywny ponosi odpowiedzialność za zobowiązania finansowe spółki bez ograniczeń, całym posiadanym majątkiem. Rola komplementariusza, mimo że umożliwia zarządzanie spółką komandytową, jest bardzo odpowiedzialna i ryzykowna w przypadku niepowodzenia w prowadzeniu działalności gospodarczej.

W spółce komandytowej istnieje jeszcze jedna grupa wspólników określanych jako komandytariusze. Odpowiadają oni za zobowiązania spółki do wielkości wkładu jaki został wniesiony. Ograniczona odpowiedzialność wiąże się także z ograniczeniem w zarządzaniu spółką komandytową i umieszczaniem danych komandytariusza w nazwie spółki, jest to nie dozwolone.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.