• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówZadania komplementariusza w sp. z o.o. komandytowej

Jak zapewne wiesz, każda spółka składa się ze wspólników, którzy są za nią odpowiedzialni i zarządzają wszystkimi sprawami, które jej dotyczą. Tak samo jest w spółce komandytowej, gdzie wspólnicy podzieleni są na dwie grupy – komplementariuszy i komandytariuszy.

W ostatnim czasie w świecie przedsiębiorców, zrobiło się głośno na temat nowej formy działalności, która powstała po połączeniu spółki z o.o. ze spółką komandytową, a więc spółka z o.o. komandytowa. Zadania komplementariusza w sp. z o.o. komandytowej pełni spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, które polegają na zarządzaniu sp. komandytową oraz reprezentowaniu jej wobec kontrahentów i pozostałych wspólników. Prócz tego to właśnie ten wspólnik odpowiada za zobowiązania bez ograniczeń. Spółka z o.o. nie jest tworzona z myślą o wypracowaniu zysku, lecz o uproszczeniu wielu procedur i umożliwieniu zmniejszenia opodatkowania.

Zadania komplementariusza sp. z o.o. wynikają głównie z sporządzonej umowy spółki. To właśnie jej zapisy określają podział zysku pomiędzy poszczególnych komandytariuszy oraz komplementariusza, a więc spółkę z o.o..Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.