• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówSpółka z o.o. w likwiadacji

Funkcjonowanie spółki z o.o. oparte jest na przepisach Kodeksu Spółek Handlowych, tam też zawarte są informacje dotyczące likwidacji spółki. Likwidacja działalności spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nie jest prostym zadaniem. Ważne jest to, iż spółka z o.o. w likwidacji musi działać pod nazwą z oznaczeniem “w likwidacji”.

Likwidacja spółki z o.o. powinna rozpoczynać się podjęciem uchwały przez wspólników spółki o zakończeniu prowadzenia działalności. W uchwale podaje się informacje na temat likwidatora bądź likwidatorów, którymi zazwyczaj zostają członkowie zarządu spółki. Uchwałę dołącza się do wniosku o zmianę danych, który składany jest w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Koszty jakie ponoszą przedsiębiorcy podczas likwidacji spółki z o.o. dotyczą opłaty notarialnej, opłaty za zmianę wpisu w KRS oraz ogłoszenia w MSiG.

Podział majątku spółki może zostać przeprowadzony dopiero po upływie 6 miesięcy od chwili ogłoszenia rozpoczęcia likwidacji spółki oraz wezwaniu wierzycieli do zgłaszania wierzytelności.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.