• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówOrgany spółki z o.o.

Struktura spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nie należy do złożonych, można wręcz powiedzieć że należy do jednych z najprostszych. Wymienić można zaledwie trzy organy spółki z o.o.:

- Zgromadzenie wspólników-sprawuje w firmie najwyższą władzę i podejmuje za pomocą głosowania uchwały dotyczące najważniejszych spraw spółki. W jego skład wchodzą wszyscy udziałowcy.
- Zarząd-jest powoływany i odwoływany przez zgromadzenie wspólników i musi go tworzyć co najmniej jedna osoba. Zajmuje się prowadzeniem spraw spółki i jej reprezentowaniem.
- Rada nadzorcza lub Komisja rewizyjna- jest organem nieobowiązkowym, chyba że kapitał spółki przekracza 500 000 PLN lub występuje więcej niż 25 wspólników. Sprawuje ona nadzór nad działalnością firmy, we wszystkich jej dziedzinach, złożona musi być z przynajmniej trzech wspólników.

Aby firma mogła funkcjonować w sposób prawidłowy, rozwijać się i umacniać swoją pozycję wszystkie organy spółki z o.o. muszą skrupulatnie wywiązywać się ze swoich obowiązków.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.