• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówNiższy CIT

Od stycznia bieżącego roku obowiązuje niższy CIT. Prezydent podpisał ustawę, która obniżyła stawkę podatku dochodowego od osób prawnych z 19% do 15% dla małych podatników. W planach było także obniżenie PIT, ale Senat nie zgodził się na wprowadzenie tej zmiany.

Niższy CIT dotyczy podatników, których przychód ze sprzedaży w ciągu roku nie przekracza 1 200 000 euro oraz osób dopiero rozpoczynających prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Celem zmian jest pomoc przedsiębiorcom w pozyskaniu odpowiedniego kapitału, który umożliwi rozwój prowadzonej firmy. Rząd liczy także na dodatkowe wpływy do budżetu. Mimo tego, że stawka podatku się zmniejszyła, to w planach jest, aby dochody wzrosły nawet o 277 mln zł, dzięki przewidzianym mechanizmom uszczelniającym.

Jeżeli niższy CIT zachęcił Państwa do założenia własnej działalności gospodarczej to zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią. Oferujemy kompleksową pomoc w zarejestrowaniu spółki. Sporządzimy wszystkie dokumenty, przygotujemy umowę, dopełnimy formalności we właściwych instytucjach. Zapraszamy do współpracy.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.