• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówKarta Polaka a uprawnienia

Cudzoziemcy, którzy czują się związani z Polską w szczególny sposób i chcą prawnie stać się członkami polskiego narodu, mogą ubiegać się o przyznanie Karty Polaka. Oprócz potwierdzenia przynależności, dokument ten niesie ze sobą inne zalety.

Karta Polaka a uprawnienia z jakimi się wiąże:
- Karta Polaka nie świadczy o polskim obywatelstwie, umożliwia jednak jej właścicielowi bezpłatne staranie o jego uzyskanie. Oprócz tego, dzięki Karcie można też bezpłatnie ubiegać się o wizę uprawniającą do wielokrotnego przekraczania granicy Polski. Kolejną zaletą jest możliwość legalnego podjęcia pracy w Polsce, bez konieczności zdobywania pozwolenia na pracę.

- Posiadając taki dokument, można również korzystać z pomocy Konsula RP w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

- Osoba, która otrzyma Kartę Polaka może korzystać z darmowego systemu oświaty w Polsce - ma prawo do nauki w szkołach i na uczelniach polskich na takich samych zasadach, jak obywatele RP. Ponadto, taka osoba ma prawo do bezpłatnego zwiedzania muzeów państwowych, a także do korzystania z ulgi na przejazdy koleją w Polsce.

- Karta Polaka może też umożliwić otrzymanie świadczeń pieniężnych po złożeniu wniosku o zezwolenie na stały pobyt w Polsce.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.