• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówKarta Polaka a praca

Karta Polaka jest dokumentem, który potwierdza szczególną przynależność jego posiadacza do narodu polskiego. Mimo, że nie jest on obywatelem RP, to daje mu tu wiele praw i udogodnień.

Jak zatem wygląda kwestia: Karta Polaka a praca w Polsce?

Posiadacz takiego dokumentu ma prawo do podejmowania legalnej pracy na terenie Rzeczpospolitej Polski. Pracodawca, który chce zatrudnić taką osobę w swojej firmie, nie musi starać się o zezwolenie na pracę cudzoziemca. Ważne jednak, by obcokrajowiec z Kartą Polaka posiadał ważną wizę uprawniającą do przekroczenia granicy polskiej (będzie mógł postarać się o nią bezpłatnie).

Osoba posiadająca Kartę może również prowadzić własną działalność gospodarczą, na takich samych zasadach, jak obywatele RP. Przysługuje jej dodatkowo prawo do korzystania z bezpłatnego systemu oświaty w Polsce.

Mimo, że Karta Polaka nie upoważnia do stałego osiedlenia się na terenie Polski, to może być punktem wyjścia dla starań o pozwolenie na stały pobyt czy obywatelstwo polskie. Możliwe jest również uzyskanie świadczenia pieniężnego, które pomoże w pierwszych miesiącach utrzymywania się w Polsce.ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.