Zawieszenie działalności spółki

Wielu przedsiębiorców decyduje się na zawieszenie swojej działalności. Przyczyn ku temu jest wiele. Jedni robią to z powodu utraty płynności finansowej, inny z przyczyn prywatnych, a jeszcze inny kończą w ten sposób sezonowość swojej działalności.

Podczas zawieszenia działalności przedsiębiorca nie może prowadzić działalności pozwalającej mu uzyskiwać bieżące przychody, za wyjątkiem tej, która zabezpiecza i zachowuje ich źródło.

Zawieszenie działalności spółki może trwać od 1 do 24 miesięcy. Przez czas ten przedsiębiorca zwolniony jest z obowiązku regulowania składek do ZUS, opłacania zaliczki na podatek dochodowy, składania deklaracji VAT itd.. Ponadto może korzystać z licznych ulg podatkowych i udogodnień z zakresu finansów.

Jeżeli szukają Państwo pomocy w zawieszeniu działalności spółki, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami, którzy omówią ofertę naszej firmy oraz odpowiedzą na Państwa pytania. Świadczymy profesjonalne usługi z zakresu zakładania, likwidacji i zawieszania spółek.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe