• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówCzym jest spółka z o.o. komandytowa

Zapewne większość z Państwa zastanawiała się kiedykolwiek czym jest spółka z o.o. komandytowa, jak działa i jakie przynosi korzyści swoim właścicielom.

Już sama nazwa sugeruje nam, że jest to połączenie dwóch rodzajów działalności gospodarczej, która skonstruowana została w taki sposób aby połączyć zalety spółki kapitałowej i osobowej. W praktyce wygląda to tak, że odpowiedzialność wspólników za zobowiązania wobec wierzycieli jest ograniczona, a dochód nie jest opodatkowany w sposób podwójny, ale pojedynczy co przynosi spore korzyści materialne. Są to niewątpliwe zalety, które przyczyniają się do tego, że coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się na nią.

Udzielając odpowiedzi na pytanie czym jest spółka z o.o. komandytowa, warto podkreślić, że występują w niej dwa rodzaje wspólników: komandytariusz, którego odpowiedzialność jest ograniczona i komplementariusz, odpowiadający za zobowiązania całym sowim majątkiem. Taka forma działalności nie ma osobowości prawnej ale ma tak zwaną zdolność prawną, która pozwala dysponować jej własnym majątkiem i być stroną w postępowaniu sądowym.

Mam nadzieję, że udało mi się Państwu przybliżyć jak funkcjonuje spółka z o.o. komandytowa i co ją wyróżnia.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.