Czym jest spółka z o.o. komandytowa

Zapewne większość z Państwa zastanawiała się kiedykolwiek czym jest spółka z o.o. komandytowa, jak działa i jakie przynosi korzyści swoim właścicielom.

Już sama nazwa sugeruje nam, że jest to połączenie dwóch rodzajów działalności gospodarczej, która skonstruowana została w taki sposób aby połączyć zalety spółki kapitałowej i osobowej. W praktyce wygląda to tak, że odpowiedzialność wspólników za zobowiązania wobec wierzycieli jest ograniczona, a dochód nie jest opodatkowany w sposób podwójny, ale pojedynczy co przynosi spore korzyści materialne. Są to niewątpliwe zalety, które przyczyniają się do tego, że coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się na nią.

Udzielając odpowiedzi na pytanie czym jest spółka z o.o. komandytowa, warto podkreślić, że występują w niej dwa rodzaje wspólników: komandytariusz, którego odpowiedzialność jest ograniczona i komplementariusz, odpowiadający za zobowiązania całym sowim majątkiem. Taka forma działalności nie ma osobowości prawnej ale ma tak zwaną zdolność prawną, która pozwala dysponować jej własnym majątkiem i być stroną w postępowaniu sądowym.

Mam nadzieję, że udało mi się Państwu przybliżyć jak funkcjonuje spółka z o.o. komandytowa i co ją wyróżnia.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe