Gotowe spółki z długami

Gotowe spółki z długami coraz częściej wystawiane są na sprzedaż. Zwiększa się liczba nie tylko tych, których biznes nie odniósł oczekiwanego sukcesu i teraz zmuszeni są znaleźć rozwiązanie pozwalające im uwolnić się od zobowiązań, ale również dla tych, którzy chętnie zakupią zadłużoną działalność.

Niektórym może wydawać się to nielogiczne, a wręcz absurdalne, ale faktycznie oferty o chęci kupna stają się coraz bardziej powszechne i częściej spotykane. Stanowi to najlepsze potwierdzenie potencjalnych korzyści jakie zyskuje się dzięki takiej transakcji. Gwarantuje ona oszczędność wynikającą z możliwości zmniejszenia podatków. Jest to możliwe dlatego, że „kupione zadłużenia” traktowane są jak strata firmy, dlatego jeśli spółka wygenerowała wysoki zysk, po odliczeniu długów nie będzie musiała płacić wysokiego podatku. Często spłacenie zobowiązań zakupionej działalności gospodarczej w rezultacie wiąże się z mniejszymi kosztami niż zapłacenie całego podatku.

Chociaż jest to sprzeczne z każdym wyobrażeniem transakcji sprzedażny, w tym przypadku nie kupujący płaci, ale to on zyskuje. Dla osoby, która chce się pozbyć kłopotliwej firmy jest to tańsze rozwiązanie niż spłata wierzycieli.

Gotowe spółki z długami, a w zasadzie ich sprzedaż to idealne rozwiązanie. Wszystkie strony czerpią korzyści, toteż nie ma problemów ze znalezieniem przedsiębiorcy, który zechce je nabyć.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe