Co to jest Jednolity Plik Kontrolny?

Co to jest Jednolity Plik Kontrolny? JPK, czyli Jednolity Plik Kontrolny to jedna ze zmian mających na celu uszczelnienie systemu podatkowego obowiązującego w Polsce.

Najważniejszym zadaniem JPK jest zautomatyzowanie weryfikacji danych podatkowych, ujednolicenie i szybsze przeprowadzanie czynności kontrolnych oraz sprawdzających. Dodatkowo na wprowadzeniu JPK skorzystają również przedsiębiorcy, którzy będą mieli możliwość przeprowadzania wewnętrznego audytu księgowego wykrywającego błędy w księgowości. W przypadku, gdy wynik przeprowadzonego audytu będzie pozytywny to ingerencja organu podatkowego w firmę będzie zerowa. To bardzo zachęcające dla przedsiębiorców, którzy nie będą musieli obawiać się kontroli podatkowych w siedzibie firmy.

Właściciele firm obawiają się zmian związanych z JPK. Uważają, że będzie to kolejny obowiązek, z którym będą związane problemy księgowe. Jednak warto zauważyć, że dla przedsiębiorców JPK również będzie znacznym ułatwieniem. Nasza Kancelaria oferuje prowadzenie księgowości oraz sporządzanie i wysyłanie JPK do odpowiednich organów kontroli podatkowej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą usług!

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe