Kto musi wysyłać JPK?

Ministerstwo Finansów wprowadza zmiany, które mają na celu uszczelnić system podatkowy. Jedną z tych zmian jest obowiązek sporządzania oraz wysyłania JPK.

JPK to nic innego jak księgi oraz dokumenty księgowe prowadzone za pośrednictwem programów komputerowych oraz przekazywane na żądanie organów kontroli podatkowej. Mimo tego, że organy podatkowe nie poprowadzą o przedstawienie danych podatkowych to przedsiębiorca ma obowiązek sporządzania oraz przechowywania JPK. Celem prowadzenia JPK jest umożliwienie podatnikom przekazywania informacji w formie elektronicznej, czyli w efekcie skrócenie czasu wykonywanych czynności, zmniejszenie ich uciążliwości oraz ograniczenie kosztów.

Najważniejszym celem Jednolitego Pliku Kontrolnego jest uskutecznienie kontroli podatkowej.

Kto musi wysyłać JPK? Zobowiązani do zastosowania się do nowych zasad są mikroprzedsiębiorcy, mali przedsiębiorcy, średni przedsiębiorcy oraz przedsiębiorcy prowadzący firmy o dużych rozmiarach.
Nasze biuro oferuje pomoc w sporządzaniu oraz wysyłaniu JPK. Zapraszamy do skorzystania z usług księgowych naszej kadry specjalistów!

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe