• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego. Dla Przedsiębiorców, którzy działalność chcą rozpocząć od zaraz, proponujemy zakup gotowej spółki z o.o. Prowadzimy również pełną księgowość spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

KancelariaW jaki sposób zawiesza się działalność spółki?

Jako firma świadcząca porady gospodarcze bardzo często spotykamy się z pytaniami o to w jaki sposób zawiesza się działalność spółki.

Zawieszenie spółki to idealne rozwiązanie w przypadku osób, które chcą na jakiś czas zaprzestać prowadzenia działalności, jednak nie chcą likwidować swojej firmy. Zawieszenia spółki prawa handlowego można dokonać na okres od 30 dni do 24 miesięcy, pod warunkiem że nie zatrudnia żadnych pracowników na podstawie umowy o pracę. Podczas zawieszenia przedsiębiorcy nie muszą opłacać składek do ZUS, a także sporządzać i składać deklaracji podatkowych. Ponadto mogą korzystać z licznych ulg podatkowych i innych udogodnień finansowych.

Działalność spółki zawiesza się w KRS. W tym celu należy złożyć wniosek KRS-Z62 we właściwym pod względem siedziby sądzie gospodarczym. Co ważne, po upływie okresu zawieszenia na tym samym formularzu należy zgłosić jej wznowienie. Niedopełnienie tej formalności wiąże się z karą grzywny, a nawet wykreśleniem spółki z rejestru przedsiębiorcówDane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

  WYPRZEDAŻ SPÓŁEK Z O.O.:

- świeże spółki 2900 zł (wcześniej 3500 zł)
- 6 mies - 3900 zł (wcześniej 4400 zł)
- 8 mies - 4900 zł (wcześniej 5400 zł)
- 12 mies - 6900 zł (cwcześniej 7400 zł)