• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego. Dla Przedsiębiorców, którzy działalność chcą rozpocząć od zaraz, proponujemy zakup gotowej spółki z o.o. Prowadzimy również pełną księgowość spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

KancelariaKsięgowość dla fundacji

Do prowadzenia księgowości zobowiązane są również jednostki, nie prowadzące działalności gospodarczej. Zalicza się do nich fundacje i stowarzyszenia. Chociaż obowiązek prowadzenia księgowości w fundacjach i stowarzyszeniach może trochę zdziwić, jest to prawda.

Księgowość dla fundacji i stowarzyszenia zawsze prowadzi się w formie ksiąg rachunkowej. Pełna forma księgowości stosowana w jednostkach pożytku publicznego jest dużym utrudnieniem, ale jednocześnie zapewnieniem bezpieczeństwa dla finansów. Chociaż w stowarzyszeniach i fundacjach nie dopuszcza się prowadzenia uproszczonej księgowości, jednostki te mogą korzystać z pewnych uproszczeń. Jeżeli nie prowadzą działalności gospodarczej nie są zobowiązane stosować się do zasady ostrożnej wyceny.

Prowadzącym pełną księgowość fundacjom i stowarzyszeniom przysługuje prawo do sporządzania uproszczonego sprawozdania finansowego. Sprawozdanie w takiej formie zawiera mniej dokumentów do sporządzenia, bo tylko rachunek zysków i strat, bilans oraz informację uzupełniającą do bilansu.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00  WYPRZEDAŻ!
  SPÓŁKI Z O.O. ZE STAŻEM:

- spółki z pierwszej połowy 2019 r.
już od 3900zł
- spółki z 2018 r. zgłoszone do VAT
już od 4900zł