Zwolnienie z ZUS

Wiele osób planujących rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej obawia się kosztów jakie będzie musiał ponosić już od początku podjęcia działań związanych z własną firmą. Nie każdy przedsiębiorca zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak wiele sposobów na dokonanie oszczędności mają w dzisiejszych czasach przedsiębiorcy w naszym kraju.

Jednym ze sposobów zoptymalizowania kosztów prowadzenia działalności jest zwolnienie z ZUS. Jak powszechnie się przyjęło nie ma możliwości uzyskania zwolnienia z konieczności odprowadzania składek na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Nie każdy jednak wie o tym, że właściciele spółek z ograniczoną odpowiedzialnością mają możliwość niepłacenia składek jeśli tylko prowadzona przez nich spółka posiada co najmniej dwóch wspólników. Podział udziałów nie musi być równy, wystarczy przekazać komuś chociażby jeden procent.

Jak więc sami Państwo widzą bezwonne z ZUS bardzo łatwo jest uzyskać. Rozważając założenie działalności w formie spółki z o.o. warto pamiętać o tej, bez wątpienia jednej z najważniejszych, zalet tej formy prawnej.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe