Zmiany w Kodeksie Spółek Handlowych w 2017

Szykują się kolejne zmiany w Kodeksie Spółek Handlowych w 2017. Tym razem mają one dotyczyć zakładania spółek przez Internet. Czy planowane zmiany zostaną wprowadzone na pewno? Obecnie projekt jest na etapie rządowego procesu legislacyjnego. Warto jednak zapoznać się z tym, co może zacząć obowiązywać niebawem.

Jedną ze zmian jest to, aby od czerwca 2017 roku rejestr przedsiębiorców funkcjonował wyłącznie z elektronicznym obiegiem dokumentów. Akta rejestrowane mają być prowadzone w formie elektronicznej. Od października 2017 r. zniesiony ma być obowiązek publikowania wpisów do KRS w MSiG. Z kolei w 2018 r. pełne dane o podmiotach z KRS mają być dostępne przez Internet. Dodatkowo jeżeli zostaną wprowadzone planowane zmiany, to każdy przedsiębiorca chcący zarejestrować własną spółkę będzie musiał posługiwać się kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem e-PUAP. Osoby, które nie mają takiego podpisu są zobligowane do jego założenia, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Nie warto narażać się na dodatkowe koszty. Oferujemy Państwu kompleksową pomoc w rejestracji spółki już dzisiaj! Dopełnimy wszystkich formalności w kilka dni. Profesjonalne zakładanie spółek od lat przez wykwalifikowaną kadrę pracowniczą. Zapraszamy!

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe
Zamów rozmowę, aby otrzymać informację na temat aktualnej promocji na usługę założenia spółki z o.o.
This is default text for notification bar