Zmiana zarządu spółki w KRS

Zmiana zarządu spółki w KRS – jak przeprowadzić procedurę aktualizacji danych w KRS? Na jakie ważne elementy procedury warto zwrócić uwagę dokonując zmian w KRS?

Jaką rolę w spółce pełni zarząd?

Na wstępie tego artykułu warto zaznaczyć, że zarząd pełni bardzo istotną funkcję w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością. Zadaniem zarządu jest reprezentacja spółki na zewnątrz oraz prowadzenie jej spraw. Z tego powodu bardzo istotne jest dokonanie terminowej oraz skutecznej aktualizacji danych spółki w KRS.
Zarząd spółki z ograniczoną odpowiedzialnością to organ wykonawczy, uprawniony do reprezentacji spółki oraz prowadzenia jej spraw. Warto tutaj zaznaczyć, że w skład zarządu spółki mogą wchodzić wspólnicy oraz osoby trzecie.
Sposób reprezentacji spółki przez zarząd może określać umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
Zarząd spółki może być jednoosobowy lub wieloosobowy.
Zmiana zarządu spółki w KRS wpływa na funkcjonowanie całego podmiotu.

Zmiana zarządu spółki w KRS obowiązek aktualizacji danych w rejestrze

Warto podkreślić, że w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością każda zmiana członka zarządu wymaga dokonania zmian w KRS w terminie 7 dni od dnia powołania lub odwołania członka zarządu.
Zmianę należy zgłosić za pomocą formularza KRS Z-3 wraz z niezbędną uchwałą o powołaniu/odwołaniu członka zarządu oraz oświadczeniu członka zarządu.

Pomoc w aktualizacji danych zarządu spółki KRS

Nasza Kancelaria oferuje pomoc „zmiana zarządu spółki w KRS” – profesjonalna pomoc specjalistów prawnych w zakresie przygotowania i złożenia wniosków aktualizacyjnych.

Sprawdź ofertę w zakresie aktualizacji KRS PDF

▸▸▸Oferta aktualizacji danych PDF

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe