Zmiana umowy prostej spółki akcyjnej

Umowa w Prostej Spółce Akcyjnej tak samo, jak w przypadku pozostałych formach prawnych, stanowi najważniejszy dokument, który reguluje wszelkie zasady funkcjonowania jednostki. Nierzadko wraz z rozwojem przedsiębiorstwa, niezbędna okazuje się zmiana umowy prostej spółki akcyjnej. Co zatem warto o tym wiedzieć? Sprawdźmy!

Aby móc dokonać zmian w treści umowy prostej spółki akcyjnej, konieczne jest podjęcie uchwały przez walne zgromadzenie w tym zakresie, ponieważ wyłącznie ono ma możliwość dokonania takich zmian i co najważniejsze – prawo to nie może zostać przeniesione na żaden inny organ.

Fakt zmiany umowy spółki w żaden sposób nie jest wiążący aż do momentu dokonania wpisu do odpowiedniego rejestru. Dlatego, aby wprowadzone zmiany mogły wnieść jakikolwiek skutek prawny, konieczne jest dokonanie odpowiedniego zgłoszenia. Z kolei obowiązek dokonania owego zgłoszenia spoczywa na zarządzie, bądź radzie dyrektorów, które występują w spółce. W zgłoszeniu musi się znaleźć nowy tekst jednolity umowy spółki.

Zgłoszenia zmian należy dokonać jak najszybciej, ale nie później niż 6 miesięcy od dnia podjęcia owej uchwały przez walne zgromadzenie owego podmiotu. Proces dokonania zmian w umowie prostej spółki akcyjnej możemy podzielić zatem na dwa etapy, a mianowicie:
– podjęcie uchwały przez walne zgromadzenie,
– dokonanie zgłoszenia zmian do rejestru.

Umowa prostej spółki akcyjnej – zmiany!

Jeśli potrzebujesz pomocy w zakresie dokonania zmian w umowie prostej spółki akcyjnej, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą. Oferujemy bardzo szeroki wachlarz usług, który z pewnością spełni Państwa oczekiwania.

▸▸▸Oferta zmiany danych w Prostej Spółce Akcyjnej PDF

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe