Zmiana prezesa w spółce z o.o.

Zmiana prezesa w spółce z o.o. to bardzo poważna decyzja, którą podejmuje się podczas zgromadzenia wszystkich wspólników. Kwestia ta powinna być rozpatrzona po uwzględnieniu wszystkich za i przeciw, które będą wiązały się z późniejszymi konsekwencjami. Jak przeprowadzić procedurę zmiany prezesa w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością? Czy konieczne jest podjęcie uchwały wspólników w przypadku zmian w zarządzie spółki?

Zmiana prezesa w spółce z o.o. a umowa spółki

Forma powoływania oraz odwoływania członków zarządu w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością powinna zostać jasno określona w umowie spółki. W przypadku braku zapisu w tym zakresie należy uwzględnić przepisy KSH, który obliguje do powoływania i odwoływania członków zarządu spółki w drodze uchwały wspólników.

Uchwała spółki a zmiana prezesa

Zmiana członków zarządu spółki staje się skuteczna w momencie podjęcia odpowiedniej uchwały zgromadzenia wspólników. Wniosek do KRS powinien zostać podpisany przez nowy zarząd wraz z treścią podjętej uchwały.

Pomoc Kancelarii w zakresie zmian członków zarządu spółki

Nasza Kancelaria pomaga w dokonaniu zmiany prezesa w KRS w spółce z o.o.:
– doradztwo w zakresie wprowadzanych zmian
– przygotowanie wniosków aktualizacyjnych
– złożenie wniosków KRS
– monitorowanie procedury aktualizacyjnej do momentu wdrożenia zmian w KRS

Zainteresowanych prosimy o kontakt. Przedstawimy szczegóły przygotowanej oferty i odpowiemy na ewentualne pytania w zakresie zmian danych w KRS.

Sprawdź ofertę w zakresie aktualizacji KRS PDF

▸▸▸Oferta aktualizacji danych PDF

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe