Zmiana członków zarządu spółki z o.o.

Zmiana członków zarządu spółki z o.o. – w jakim celu dokonuje się zmian aktualizacyjnych w KRS? Czy zmiana danych w KRS jest obligatoryjna?

Jaką rolę pełni zarząd spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?

Zarząd to organ w spółce, który zajmuje się reprezentacją i prowadzeniem spraw firmy. To zarząd zajmuje się wprowadzaniem w życie decyzji, które podejmowane są przez wspólników w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością. Każdy członek zarządu powołany zostaje poprzez zgromadzenie.

Obowiązek aktualizacji danych w KRS w zakresie członków zarządu spółki

W czasie trwania każdej działalności gospodarczej może okazać się jednak, że nastąpić musi zmiana członków zarządu. Bez znaczenia jaki powód wpłynął na wystąpienie sytuacji – modyfikacja wymaga obligatoryjnej aktualizacji wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym. Spółka z o.o. przed rozpoczęciem prowadzenia działalności musiała uzyskać wpis w KRS. W tym celu wspólnicy musieli sporządzić odpowiedni statut, powołać organy i zebrać kapitał zakładowy. Po uzyskaniu wpisu w KRS umowa stanowiła zbiór zasad, praw i obowiązków, a także najistotniejsze dane spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Jeżeli więc przedsiębiorstwo dokonuje w wewnętrznej strukturze zmian, to adekwatnie modyfikacja musi zostać odnotowana także w treści umowy. W tym celu przedsiębiorca dokonuje aktualizacji statutu w KRS.

Zmiana członków zarządu spółki z o.o. oferta i pomoc Kancelarii

Nasza Kancelaria oferuje kompleksową pomoc w zakresie dokonania zmian w KRS – zmiana członków zarządu spółki z o.o.
W imieniu właścicieli spółek przeprowadzimy procedurę wprowadzenia zmian w KRS – przygotowanie i złożenie formularzy aktualizacyjnych.

Zainteresowanych nawiązaniem współpracy zapraszamy do kontaktu.

Sprawdź ofertę w zakresie aktualizacji KRS PDF

▸▸▸Oferta aktualizacji danych PDF

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe